لیمو یا هیدروکسید سدیم هنگام ساخت صابون می تواند ترسناک باشد، اما ممکن است در کرم صورت شما نیز وجود داشته باشد.

لیوان یا هیدروکسید سدیم (یا NaOH)، برای صابون فرآیند سرد مورد نیاز است، چیزی که این کتاب و وب سایت به طور خاص در مورد آن است. همچنین به عنوان سود سوز آور شناخته می شود، یک پایه فلزی سوز آور است. لیمو یا هیدروکسید سدیم وقتی در آب حل می شود یک محلول قلیایی قوی ایجاد می کند. در بسیاری از صنایع به عنوان یک پایه شیمیایی قوی در ساخت خمیر و کاغذ، منسوجات، آب آشامیدنی، صابون ها و مواد شوینده و به عنوان پاک کننده فاضلاب استفاده می شود. از آنجایی که سدیم هیدروکسید یک پایه رایج در آزمایشگاه های شیمیایی است، سالانه 45 میلیون تن به علاوه تولید می شود. اساساً، لیمو نمک الکترولیز شده، یک هیدروکسید سدیم خالص است که یک جامد در نظر گرفته می شود. به صورت پلت، پولک، گرانول و به صورت محلول مایع اشباع 50 درصد موجود است. من خودم را در کیسه های 50 پوندی خریدم و این مارک شبیه کریستال های نمک بود. زیرا رطوبت سنجی است و به راحتی آب را از هوا جذب می کند. باید در یک ظرف دربسته نگهداری شود، که در مورد ریختن مایع به هیدروکسید سدیم نیز مهم است، زیرا شروع به فعال شدن می کند. محلول لیمو یا هیدروکسید سدیم یک لکه زرد روی پارچه و کاغذ باقی می گذارد.

زمانی که من فروشگاه صابون خود را داشتم، اغلب مردم می‌پرسیدند که آیا در صابون شیره وجود دارد، زیرا آنها صابون بدون آن می‌خواستند، مانند صابون گلیسیرین. باید به آنها می‌گفتیم که همه صابون‌ها آن را دارند، حتی میله‌های مذاب و ریختن/گلیسیرین. این که مذاب و ریخته‌ای که می‌توانید برای ساختن آن میله‌های شفاف بخرید، قبلاً فاز روغن/آب/هیدروکسید سدیم خود را طی کرده است.

از آنجایی که می‌دانم مردم در مورد لیمو احتیاط می‌کنند، متوجه شده‌ام که برخی از صابون‌سازان هنگام توصیف صابون‌هایشان، در تبلیغات و همچنین برچسب‌گذاری‌شان از استفاده از این کلمه اجتناب می‌کنند. به عنوان مثال، “به طور طبیعی صابونی شده” استفاده می شود که قانونی است.

من یک وب سایت را دیدم که در آن سوال این بود که “صابونی شده به چه معناست؟”، پاسخ این بود “این روش سنتی ساخت صابون از روغن گیاهی است.” در واقع، روش سنتی ساخت صابون، لیمو از خاکستر چوب، آب و چربی های حیوانی بود. فروش هیدروکسید سدیم در کرج هیچ روش سنتی برای ساخت صابون روغن نباتی وجود ندارد، هنوز آنقدر قدیمی نیست که سنتی باشد. و این پاسخ از بخش «لایه» یک پاسخ مناسب و درست طفره می رود.

همچنین نوع دیگری از لیمو به نام هیدروکسید پتاسیم وجود دارد که برای صابون فرآیند داغ استفاده می شود. این همچنین برای ساخت صابون های مایع استفاده می شود که ممکن است افراد ترجیح دهند. تقریبا 100 برابر هیدروکسید سدیم بیشتر از هیدروکسید پتاسیم ساخته می شود. از آنجایی که صابون‌های پتاسیمی برای مایع شدن به آب کمتری نیاز دارند، نسبت به صابون‌های سدیم مایع می‌توانند دارای قابلیت‌های پاک‌کنندگی (شوینده) بیشتری باشند. بنابراین وقتی آن شرکت مواد شوینده فرمول غلیظ جدیدتری را بیان می کند، به این معنی است که آنها آب کمتری اضافه می کنند.

همانطور که این مورد ترسناک است، در تعداد شگفت انگیزی از محصولات خانگی نیز وجود دارد. Drain Cleaner می تواند تا 95 درصد لیمو یا محلول هیدروکسید سدیم باشد و برخی از آن کرم های ضد چروک صورت نیز دارای مقدار کمی لیز هستند. این یک عمل سوختگی بسیار جزئی بر روی صورت شما ایجاد می کند، که در مقابل، پوست شما مایعاتی را به آن ناحیه اضافه می کند تا از خود محافظت کند، چین و چروک ها را حجیم کند و در نتیجه، پوستی جوان تر به نظر برسد.

در اینترنت، مقاله ای را دیدم که حاوی تصاویر بود، در مورد نحوه درست کردن صابون از موادی که به راحتی در یک فروشگاه مواد غذایی یافت می شوند. این شامل پاک کننده تخلیه و آن مایع خوشبو کننده اتاق سمی برای رایحه بود. به دلایل مختلفی از انجام این کار خودداری کنید: 1) پاک کننده تخلیه همچنین دارای تعدادی مواد شیمیایی سمی برای کمک به تمیز کردن فاضلاب است. 2) با استفاده از یک پاک کننده تخلیه نمی توانید صابون مناسب اندازه گیری کنید. 3) استفاده از یک مایع خوشبو کننده اتاق به همان اندازه سمی به عنوان عطر شما می تواند خطرناک باشد، زیرا همه رایحه های مایع مصنوعی مخصوص صابون سازی نیستند.

خدایا، بهتر است با مارک فروشگاهی از یک صابون خانگی مانند آن استفاده کنی.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *